Okna łączone z systemem inteligentnego domu

Systemy inteligentnego domu zyskują na popularności. Czy to dobrze? Z jednej strony świadczy to o lenistwie człowieka! W końcu zamiast samodzielnie podnieść roletę, wolimy tylko przyciśnięciem jednego przycisku sprawić, że rolety podniosą się automatycznie.

Technologia inteligentnych okien

oknaZ drugiej strony – człowiek jest obecnie tak skupiony na własnym rozwoju, że nie widzi powodów dla tracenia energii na zupełnie zbędne zadania, dlatego ułatwia sobie życie. Niezależnie od powodów, dla których ludzie wybierają systemy inteligentnego domu, trzeba przyznać, że są one naprawdę rozbudowane technologicznie i mogą robić wrażenie. Obecnie istnieje na przykład możliwość inteligentnego sterowania funkcjami okna, za pomocą smartfona czy pilota. Taki system bierze wówczas pod uwagę temperaturę na zewnątrz, jak i prędkość oraz siłę wiatru. W ten sposób okno staje się zminiaturyzowaną stacją meteorologiczną! Zaczęła się ulewa? Już nie musimy biegać i zamykać okien w całym domu, takie okno podłączone do inteligentnego systemu, zamknie się automatycznie. Ponadto możliwe jest na przykład zaciemnienie szyby, gdy pojawią się zbyt intensywne promienie słoneczne.

oknaSystem inteligentny okna wykrywa także ilość dwutlenku węgla w pomieszczeniu – i zapewnia odpowiednią wentylację domu. Taką technologię mogą posiadać nowe okna aluminiowe z Bydgoszczy, jak i produkowane w innych miastach u dużych producentów. Oferta kierowana jest do osób, które pasjonują się nowinkami technologicznymi i nie boją się nowoczesnych rozwiązań. To dlatego takie propozycje znajdujemy w ofertach producentów z dużych miast, nie zaś małych firm z miasteczek czy wiosek, mimo iż nie jest to już unikalna propozycja na rynku, gdyż staje się coraz bardziej powszechna. Dobry producent, jeśli chce zapewnić sobie sukces, musi podążać za najnowszymi trendami i wdrażać nowoczesne technologie do swoich rozwiązań. Inaczej jego praca nie generowałaby zysków. Ale to nie znaczy, że tradycyjne okna nie są już potrzebne. Nadal to one cieszą się największą popularnością i nic dziwnego – dzieje się tak ze względu na ich cenę. Są po prostu o wiele tańsze niż okna łączone z systemem inteligentnego domu.

A bardzo często to właśnie koszt stolarki otworowej ma największe znaczenie przy jej wyborze, wówczas nawet najnowsze, wyjątkowe technologie nie są w stanie przekonać klienta do zmiany decyzji. Jeżeli szukamy nowych okien do domu, warto jednak zapoznać się dokładnie z propozycjami producenta. Być może zaproponuje nam rozwiązanie niedrogie, a równocześnie nowoczesne.