Narożnik jako centrum relaksu

Wiele osób codziennie marzy o tym, by wrócić z pracy i móc wygodnie rozsiąść się na kanapie przed telewizorem i odpocząć od trudów całego dnia. Popularne narożnikowe kanapy stały się prawdziwym centrum wypoczynkowym w domu oprócz sypialni. Wiele z nich posiada także funkcję spania, po rozłożeniu zachowują swoją wygodę, oferując czasem aż 3 miejsca do komfortowego snu. Zajmują strategiczne miejsce w pokoju, w odpowiedniej odległości od telewizora czy konsoli.

Narożnik do salonu

By pozwolić sobie na zakup dobrego jakościowo i funkcjonalnego narożnika należy zgromadzić oszczędności sięgające kilku, bądź nawet kilkunastu tysięcy złotych. Oferowane nowoczesne narożniki do salonu wyposażone mogą być na życzenie klienta w wiele dodatkowych opcji. Do najczęściej wybieranych należy zamontowanie rozkładanego materaca, co pozwoli na wysoko jakościowy sen dla gości. Narożniki z funkcją spania okazjonalnego i codziennego, mogą nieco różnić się w wykonaniu i zastosowanych mechanizmach. Rozkładane miejsca do spania mogą nieznacznie różnić się wypełnieniem i wysokością, dlatego gdy funkcja spania używana jest często, zaleca się dokupienie ochronnych pokrowców na narożniki, bądź dodatkowy cienki materac nakładany na całość przestrzeni do spania. Zniweluje to możliwość powstania uszkodzeń, z racji eksploatowania tej części kanapy. Kolejną funkcją są dodatkowe pojemniki na pościel i schowki. Jest to bardzo praktycznym rozwiązaniem, oszczędzającym miejsce w szafach, lecz mającym wpływ na wielkość mebla.

Często w zestawie z kanapą dodawane są wygodne poduszki, służące za podparcie pleców przy siedzeniu. Wypełniane są materiałami hipoalergicznymi, bądź pierzem i pianką poliuretanową, które gwarantują wysoką trwałość. Wybrane modele narożników posiadają regulowane zagłówki, bądź sterowane elektrycznie, wysuwane podpórki na nogi. W najdroższych modelach znaleźć można także obrotowe siedziska i podłokietniki, które stwarzają istną oazę relaksacyjną. Obicie narożnika ma wpływ na cenę takiego mebla. Najtańsze tkaniny pozwalają na oszczędność, jednak mogą wykazać się niższą trwałością na przetarcia i uszkodzenia. Obicia z eko skóry, bądź z prawdziwej skóry podnoszą kilkukrotnie wartość narożników i jednocześnie ich trwałość.

Przed zakupem narożnika należy wykonać obliczenia, jak dużo miejsca może zająć wybrany przez nas model. Pomiary wykonać trzeba według wymiarów po rozłożeniu, jeśli planujemy zakup kanapy z funkcją spania. Okazać się może bowiem, że przy rozłożonej kanapie blokowany jest dostęp do innych ważnych miejsc w pokoju. Obecnie wnętrza bazują na funkcjonalnym minimalizmie. Kanapa narożnikowa idealnie wpasowuje się w koncepcję tego typu wystroju w salonie.