Najlepsza brama do magazynu

Projektując magazyn, należy mieć na uwadze kwestie logistyczne. Codziennie będą docierać do nas transporty towaru lub też my będziemy pakować produkty na pakę pojazdu, dlatego koniecznością jest stworzenie odpowiednich warunków do tego typu działań. Chodzi tutaj przede wszystkim o bramę, która zapewni bezpieczeństwo, ale też pozwoli pracownikom na bezproblemowe wykonywanie zadań.

Charakterystyka bramy segmentowej

brama przemysłowa segmentowaJeśli chodzi o bramy przemysłowe, mamy ich kilka rodzajów, jednak największą popularnością cieszą się chyba bramy segmentowe. Powstają one w nowoczesnym procesie produkcji, dlatego ich panele odznaczają się najwyższą jakością. Ponadto zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych sprawia, że powstałe bramy odznaczają się precyzją wykonania oraz dbałością o szczegóły. Dzięki temu polecane bramy segmentowe przemysłowe charakteryzują się trwałością na długie lata. Producenci nie wypuszczają bowiem na rynek produktów wadliwych, wszelkie wyroby przed dostaniem się do sprzedaży podlegają testom. Muszą uzyskać niezbędne certyfikaty i atesty, które potwierdzą ich najwyższą jakość. Co z pewnością ważne dla przedsiębiorców, bramy segmentowe są kompatybilne z różnego rodzaju elektroniką. możemy zastosować na przykład urządzenia kontroli dostępu, dzięki którym do magazynu nie wejdą osoby niepowołane.

brama przemysłowa segmentowaPrzy bramie dobrze sprawdzi się zamek szyfrowy lub czytnik kart zbliżeniowych. Bramy segmentowe mogą być sterowane także za pomocą pilota. Jak widać, mamy naprawdę wiele nowoczesnych możliwości. Oprócz tego przemysłowe bramy mogą być wyposażane w dodatkowe rozwiązania mechaniczne – to jest na przykład w drzwi przejściowe lub okienka. Możemy dzięki bramie usprawnić także wentylację pomieszczeń, poprzez zastosowanie klapy odciągu spalin oraz kratek wentylacyjnych. Wszystko wskazuje na to, że przemysłowe bramy segmentowe są całkowicie bezpieczne. To ten rodzaj bramy, który sprawdza się najlepiej w przemyśle. Zwłaszcza że zamiast skrzydeł rozwieralnych mamy tutaj skrzydło rolowane do góry. W ten sposób niepotrzebnie nie zabieramy miejsca w hali lub przed nią. W zależności od typu prowadzenia, skrzydło może rolować się nie tylko pionowo, ale też może być podwieszane przesuwnie, w bok.

Jak widać, możliwości mamy naprawdę wiele. Dzięki temu można bez problemu wybrać taką bramę przemysłową, która będzie najlepiej nam odpowiadać. Będzie to mieć wpływ na pracę magazynierów, którym nic nie będzie przeszkadzać podczas ładowania towaru na pojazd. A przy tym nasz magazyn będzie odpowiednio zabezpieczony przed intruzami.