Meble z drewna do kuchni

Drewno to materiał wykorzystywany od wieków do tworzenia mebli i nie tylko. Z powodzeniem można z drewna budować domu, tworzyć dekoracje i wiele innych. Jednak największym powodzeniem cieszą się właśnie meble drewniane, szczególnie do kuchni. Do salonu wiele osób wybiera meble tapicerowane, do jadalni nowoczesne zestawy industrialne, a do łazienki tańszą sklejkę, ponieważ potrzebna jest tam tylko szafka na rzeczy np. pod umywalką.

Solidne meble drewniane

meble kuchenne na zamówienieJakie zalety mają meble z drewna? Dlaczego warto je stosować w kuchni? Na pewno wszelkie drewniane meble kuchenne na zamówienie będą bardzo solidne. Drewno to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia i zarysowania. Tym się różni od taniej sklejki, której często odpada okleina, a całość nawet po roku nie wygląda już tak dobrze jak powinna. Drewno dobrze konserwowane nawet po wielu latach będzie nadal prezentować się rewelacyjnie. Drewno łatwo poddaje się też wszelkiej obróbce. Można je łatwo ciąć, szlifować, formować. Cieńsze drewniane płyty można wykorzystywać jako drzwiczki szafek, grubsze natomiast jako podstawa pod blaty, szczególnie te z kamienia. Im grubsze płyty tym całość jest solidniejsza. Warto zaznaczyć, że z drewna można wykonywać całość wyposażenia kuchennego. W sprzedaży dostępne są tez blaty z drewna, a nawet drewniane zlewy kuchenne.

meble kuchenne na zamówienieZa to same meble kuchenne na zamówienie mogą być wolnostojące, w zabudowie, także do sprzętów AGD. lodówkę czy zmywarkę można ,,obłożyć” drewnem, by je ukryć, dzięki czemu nie będą się wizualnie odcinały od reszty kuchni. Kolejną zaletą mebli z drewna jest to, że naturalnie występuje ono w wielu odcieniach, a dodatkowo można je także malować. Są gatunki drewna niemalże białe, kremowe, jak i czarne i czekoladowe. Znajdą się też takie w odcieniach wpadających w czerwień. Dzięki temu każdy klient może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Dodatkowo każde drewno można łatwo pomalować. Wystarczy zeszlifować warstwę lakieru zabezpieczającego i/lub starej farby i można malować. Poleca się do tego specjalne farby do drewna lub bejce z dodatkami olejowymi, które nie tylko dobrze pokryją kolorem meble, ale także zabezpiecza je przed czynnikami zewnętrznymi.

Co jeszcze można powiedzieć o meblach z drewna? Są one bardzo estetyczne, odpowiednio przygotowane będą pasowały zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Poza tym że warto je myć środkami z dodatkiem olejów, które zabezpieczają przez wodą, to nie wymagają specjalnej konserwacji. Dodatkowo drewno nie jest bardzo drogie, więc dobrej jakości meble na lata możemy zakupić w atrakcyjnej cenie.