Mata do hydroizolacji – charakterystyka

Mata do hydroizolacji, nazywana również matą uszczelniającą służy przede wszystkim do zabezpieczenia podłoża (ściany lub posadzki) przed działaniem wody i wilgoci. Produkt można stosować wewnątrz budynków do zwiększenia ochrony w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza – świetnie sprawdzi się w przypadku łazienek lub kuchni.

Tania i skuteczna mata

 mata do hydroizolacjiDobrym rozwiązaniem jest również ułożenie maty pod tarasami, a nawet na balkonach. Jakie ma zalety i w jaki sposób zamocować matę uszczelniającą? Sposób montażu maty nie należy do najtrudniejszych i wykonuje się to w trakcie remontu ścian i podłogi. Umieszcza się ją między dwoma warstwami masy do hydroizolacji wykonanych ze specjalnej folii w płynie lub szlamu hydroizolacyjnego. Montując matę uszczelniającą, konieczne jest upewnienie się, że pod nią nie zostały żadne pęcherzyki powietrza. Używając do montażu kleju (jeżeli płytki układane są metodą cienkowarstwową) należy wybierać taki, który będzie dodatkowo wzmacniał ochronę – najlepszym wyborem będą te wodoodporne. Warto zapoznać się z interesującymi właściwościami i zaletami mat do hydroizolacji. Istotną cechą jest stuprocentowa wodoszczelność, która przez niektórych producentów demonstrowana jest na filmach. Sprawdzona mata do hydroizolacji to oszczędne rozwiązanie, gdyż nie wymaga dodatkowych warstw ochronnych – produkt skutecznie je zastępuje, a ponadto nie kosztuje dużo.

 mata do hydroizolacjiWielu osobom z pewnością przypadnie do gustu dlatego, że jest szybka i łatwa w montażu i – co więcej – można ją zastosować praktycznie wszędzie, w tym na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Jednak najważniejszą zaletą jest przede wszystkim jej skuteczność – to przełom w wykonywaniu hydroizolacji. Właściciele domów, mieszkań, lokali czy innych obiektów użyteczności publicznej nie muszą się obawiać o zagrożenie dla struktury budynku. Produkt jest odporny na rozdarcia i uszkodzenia mechaniczne, a także nie ulega starzeniu, dzięki czemu przez wiele lat będzie zachwycał swoimi właściwościami. Inwestycja w maty uszczelniające jest dobrym pomysłem. Produkt można zakupić za kilkadziesiąt złotych za metr kwadratowy i w prosty sposób umieścić go chociażby w łazience.

Mając zamontowane takie dodatkowe zabezpieczenie, nie trzeba się obawiać, że podczas zachlapania ścian lub podłogi, krople wody wsiąkną w strukturę ściany. Budowa i właściwości mat do hydroizolacji umożliwiają ich umieszczenie pod tarasami, dzięki czemu zachowają one swój niesamowity wygląd pomimo upływu lat i niekorzystnych warunków atmosferycznych.