Listwy przypodłogowe MDF świetnym rozwiązaniem

Wybór podłogi, która będzie idealnie pasowała do całego wnętrza, jest bardzo ważnym i często trudnym zadaniem. Podłoga z odpowiedniego materiału i w pasujących kolorach doskonale uzupełni wizerunek naszego mieszkania lub domu. Posadzka w jasnych barwach optycznie powiększy pomieszczenie.

Listwy które ukryją kable

 listwy przypodłogowe mdfWarto jednak pamiętać, że wszelkie zabrudzenia będą na niej bardziej widoczne. Trudniej będzie ją zatem utrzymać w czystości niż ciemną podłogę, która sprawi jednak, że dany pokój będzie się wydawał mniej przytulny. Oprócz koloru duże znaczenie ma wykorzystany materiał. Bardzo eleganckie i stylowe są posadzki wykonane z marmuru czy granitu. Odznaczające się one wyjątkową trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nie będą one jednak pasować do każdego wnętrza. Kamienna podłoga jest też zimna i niezbędne będzie zakładanie grubych skarpet lub kapci, zwłaszcza w mroźne miesiące. Popularną opcją są też panele drewniane. Pasują one do wielu stylizacji, są też niemal tak wytrzymałe jak posadzki z kamienia. Dla podłóg drewnianych stałym kompanem są listwy przypodłogowe. Zazwyczaj wykonuje się je z kompozytu drzewnego MDF, czyli odpowiednich płyt pilśniowych.

 listwy przypodłogowe mdfTakie listwy mają za zadanie chronić podłogę przed wilgocią. Z tego powodu często wyposażone są w dodatkowe uszczelki, które chronią przed szkodliwym działaniem wody. Taką sytuacją może być zwykłe mycie posadzki mopem. Jeśli będziemy nieuważni, możemy pochlapać ściany. Dzięki listwom jesteśmy chronieni przed wilgocią spływającą po nich. Szerokie listwy przypodłogowe MDF świetnie sprawdzą się też przy ukrywaniu kabli, które ciągną się na całą długość ściany. Warto zabezpieczyć je właśnie w ten sposób przed naszymi dziećmi oraz zwierzętami domowymi, w szczególności gryzoniami. Króliki czy świnki morskie uwielbiają gryźć wszystko, co tylko wpadnie im w łapki, więc warto się przed tym ochronić. Do tego listwy przypodłogowe doskonale zabezpieczają też dolną część ściany przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Dzięki nim nasze ściany długo będą wyglądały świeżo i rzadziej trzeba je będzie malować Wybór szerokich listw przypodłogowych sprawi, że nasze wnętrze będzie wyglądało wyjątkowo elegancko, zaś ściany i podłoga będą należycie chronione.

Warto wybrać też odpowiedni ich kolor oraz wysokość i grubość. Jasną podłogę dodatkowo powiększy optycznie szeroka i wysoka listwa. Ciemne posadzki drewniane powinny być wyposażone w niskie listwy, by jeszcze bardziej nie zmniejszyć wizualnie powierzchni pomieszczenia. Warto za każdym razem skonsultować tę kwestię z ekspertem, który doradzi nam najlepsze rozwiązanie.