Jak zrobić lampy w stylu prowansalskim?

Od dłuższego czasu nosiłam się z remontem mieszkania. Ściany nie wyglądały już tak dobrze, a i panele były już miejsca bardzo wytarte. Jednak najmniej podobały mi się meble, one były w fatalnym stanie. Były jeszcze przeniesione z mojego starego mieszkania, więc miały swoje lata.

Lampy w stylu prowansalskim to świetny pomysł

lampy w stylu prowansalskimWszelkie dodatki dekoracyjne zostały już wyrzucone, bo tylko zaśmiecały pomieszczenia. Jedynie zostawiłam sobie ładny wazon, który odziedziczyłam po mojej babci. Reszta, niebędąca pamiątkami, nadawała się do kosza. Wiedziałam, że na nowe meble shabby chic na razie mnie nie stać, jeśli chcę przemalować mieszkanie i wymienić gdzieniegdzie panele. Zaczęłam się więc zastanawiać, czy samodzielnie nie wykonać jakiś dodatków do wnętrz, albo jakiś nie kupić, żeby odciągnąć uwagę od mebli. Lustra dekoracyjne na pewno by się do tego nadawały, ale one również swoje kosztują. Zaczęłam się więc zastanawiać nad oświetleniem. Może jakieś nowe lampy? Moja lampa sufitowa wyglądała dobrze, ale lampa stojąca już nie była taka atrakcyjna. Przydałoby się ja wymienić. Upatrzyłam sobie lampy w stylu prowansalskim. Potem stwierdziłam, że może sama taką wykonam? W końcu głównie chodzi o abażur. Zabrałam się zatem do pracy. Podstawę drewnianą lampy pomalowałam specjalną farbą na biało, podobnie zrobiłam z abażurem.

Do tego dodałam ładny lawendowy wzorek na nim. Teraz moja lampa wygląda idealnie, tak jak w stylu prowansalskim. Tak czy inaczej jestem z siebie bardzo dumna i cieszę się, ze w końcu zdecydowałam się na mały remont.