Jak przebiega czyszczenie narożników?

Wiele osób do pokoju dziennego woli wybrać narożnik zamiast kanapy. Z jednej strony pozwala to na zagospodarowanie rogów pokoju, w których zazwyczaj niczego się nie stawia. Można inaczej ustawić wszystkie meble, inaczej zaplanować przestrzeń. Z drugiej strony rozkładany narożnik pełni funkcję zapasowego miejsca do spania, na przykład kiedy przyjadą goście.

Czyszczenie narożników przez fachowców

czyszczenie narożnikówKanapa zazwyczaj jest mniejsza i mniej wygodna, zarówno do siedzenia, jak i do spania. O narożnik, tak jak o każdy mebel, trzeba dbać. Szczególnie ważna jest czystość, bo każdy chce by narożnik pozostał jak najdłużej w dobrym stanie wizualnym. Jak o to zadbać? Na pewno niezbędne jest regularne fachowe czyszczenie narożników w Warszawie. Takie usługi świadczy wiele firm sprzątających, czy takich, które specjalizują się w prani wykładzin i tapicerek meblowych. Pranie ekstrakcyjne daje lepsze efekty jak domowe pranie, jednak i to drugie warte jest polecenia. Wszystko zależy od tego jak bardzo zabrudzony jest narożnik. Na początku z narożnika trzeba zdjąć poduszki. Jeśli jest taka możliwość poszewki z nich się zdejmuje i pierze, natomiast same poduszki można wytrzepać i wywiesić na zewnątrz na suszarce na świeżym powietrzu. Kanapę należy rozłożyć, tak by wyczyścić ją wszędzie, nawet w trudno dostępnych zakamarkach.

czyszczenie narożnikówNa początku narożnik trzeba odkurzyć. Sprawdzi się tu odkurzacz ręczny, jak i tradycyjny. Dzięki temu zbierze się powierzchowne zabrudzenia na sucho i można przejść do czyszczenia na mokro. Takie czyszczenie to zarówno przecieranie narożnika mokrą gąbką, używanie szamponów piorących, jak i profesjonalne pranie ekstrakcyjne. Pranie pozwala na usunięcie zabrudzeń znajdujących się głęboko we włóknach tapicerki, jak i trudnych do usunięcia zabrudzeń np. pojedynczych plam z wina, czy jedzenia. Czyszczenie na mokro wpływa też korzystnie na zapach tapicerki i na odświeżenie jej koloru. Dzięki temu narożnik będzie czysty, pachnący i ładnie wyglądający. Na pewno po profesjonalnym praniu ekstrakcyjnym narożnik będzie wyglądał jak nowy. Po czyszczeniu narożnika warto jest zostawić w pokoju dziennym otwarte okna. Dzięki temu tapicerka szybciej wyschnie, a dodatkowo będzie jeszcze ładniej, bardziej świeżo pachniała.

Schnięcie tapicerki to około kilku godzin, w zależności od rodzaju tkaniny. Warto zadbać nie tylko o czyszczenie samej tapicerki, ale także o czyszczenie spodu kanapy, kółeczek na których wysuwa się część rozkładana do spania, czy łączenia. Na takich elementach także zbierają się zabrudzenia, więc nie można o nich zapominać podczas gruntownego czyszczenia kanapy.