Dlaczego warto wybrać rolety dzień noc?

Wybór osłony okien może być nie lada wyzwaniem. Obecnie dostępnych jest wiele ciekawych możliwości. Jedną z bardziej interesujących są rolety dzień noc. Coraz częściej można spotkać je w oknach. Bogata oferta pozwala dopasować je do każdego stylu.

Rolety w różnych sklepach

rolety dzień nocDlaczego właśnie one cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Rolety dzień i noc wykonane są z pasów dwóch tkanin. Jedna przepuszcza promienie słoneczne, druga osłania przed nimi. Roleta wyposażona jest mechanizm, który pozwala dostosować jej rozwijanie do potrzeb. Gdy potrzebne jest całkowite zaciemnienie za pomocą specjalnego sznurka ustawia się pasy tak, by cała przestrzeń okna zapełniły pasy nieprzepuszczające światła. W ciągu dnia można ustawić tkaniny tak, by słońce wpadało do pomieszczenia, ale nadal nie będzie widać co dzieje się w mieszkaniu. Rolety dzień i noc mogą doskonale zastępować firanki. Można też zastosować oba rozwiązania na raz. Rolety dzień, noc mogą być wyposażone w kasety, które ukrywają górna część mechanizmu i do której można zwinąć materiał w razie potrzeby. Kaseta jest estetyczna, cała konstrukcja wiec jest prawdziwą ozdobą okna. Dzięki bogatej ofercie kolorystycznej nie będzie problemu z dopasowaniem odpowiednich rolet do stylu pomieszczenia.

rolety dzień nocDoskonale sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych i bardziej tradycyjnych. Stylowe rolety dzień noc w Bytomiu i wielu miastach dostępne są w sklepach stacjonarnych i ale także internetowych. Można zdecydować się na montaż samodzielny lub na zatrudnienie profesjonalnej ekipy. Profesjonaliści jeszcze przed wyborem powinni pobrać dokładne wymiary. Montaż rolet dzień noc może odbywać się na dwa sposoby: bezinwazyjny i inwazyjny. Montaż bezinwazyjny polega na zawieszeniu rolety na specjalnych zaczepach na oknie. Ta metoda nie ingeruje w konstrukcję okna. Jest więc odpowiednia w przypadku mieszkań wynajmowanych oraz w pomieszczeniach, w których planowana jest częsta zmiana wystroju. Metoda inwazyjna wiąże się z wykonaniem nawierceń w ścianie lub w oknie, ale zapewnia solidniejszy i bezpieczniejszy montaż. Polecana jest w przypadku dużych okien. Więcej materiału oznacza większą wagę. Montaż inwazyjny jest bardziej wytrzymały w przypadku ciężkich, dużych rolet. Rolety dzień noc to jedne z najpopularniejszych osłon okien. Łączą ze sobą funkcjonalność i estetykę.

Można montować je zarówno bezinwazyjnie jak i inwazyjnie. Bogata oferta pozwala dopasować stylowe rolety do każdego pomieszczenia. Rolety dzień noc doskonale zaciemniają pomieszczenie w nocy i chronią przed spojrzeniami przechodniów w ciągu dnia.