Czym są dwufunkcyjne kotły wiszące?

Kotły wiszące sprawdzą się doskonale w domu lub mieszkaniu o dość małym metrażu. Interesuje nas wówczas najbardziej praktyczne zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Piec wiszący, który charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i wagą, możemy zamontować chociażby w kuchni nad zmywarką lub zlewozmywakiem bądź blatem kuchennym.

Kotły do zawieszenia na ścianie

kotły wisząceWiele osób decyduje się też na jego zawieszenie w łazience. Dobrym miejscem będzie przestrzeń nad pralką, wanną lub szafką. Dużym plusem takiego rozwiązania jest też atrakcyjna cena takich pieców. Przeciwieństwem kotłów wiszących są natomiast kotły stojące, które posiadają duże gabaryty i znaczną masę. Mogą one też posiadać zasobnik ciepłej wody użytkowej. Kolejnym podziałem jest rozróżnienie pieców w zależności od ilości funkcji, które mają one spełniać. Kocioł jednofunkcyjny powiązany jest jedynie z centralnym ogrzewaniem. Jego zadaniem jest zapewnienie ciepła w naszym mieszkaniu lub domu. Nie posiada on natomiast wymiennika ciepła, by podgrzać wodę, z której korzystamy w kuchni czy łazience. Istnieje jednak możliwość podłączenia do niego podgrzewacza pojemnościowego. Jest nim zbiornik na wodę, który posiada wbudowany wymiennik ciepła. Kocioł gazowy dwufunkcyjny posiada natomiast taki podgrzewacz, który pozwoli też na ogrzanie wody płynącej w naszych rurach. Nazywana jest ona ciepłą wodą użytkową.

kotły wisząceWarto wybrać dwufunkcyjne kotły wiszące, jeśli interesuje nas kompleksowa możliwość ogrzewania zarówno naszego domu lub mieszkania, jak i korzystania z ciepłej wody użytkowej. Trudno wyobrazić sobie bez niej tak powszechne czynności jak mycie się, przygotowywanie posiłków czy zmywanie naczyń. Takie rozwiązanie zapewni komfort codziennego użytkowania naszego mieszkania lub domu. W jesienne i zimowe wieczory będziemy odczuwać przyjemne ciepło, jakie będzie panować we wszystkich pomieszczeniach. Będziemy mogli też korzystać normalnie z ciepłej wody, której używamy do relaksującej kąpieli lub zrobienia prania. Decydując się na zakup dwufunkcyjnego kotła wiszącego, warto wybrać sprzęt renomowanego producenta posiadającego wieloletnie doświadczenie. Nasze urządzenie powinno się charakteryzować dużą niezawodnością i solidnym wykonaniem.

Nawet najlepszy sprzęt musi być jednak regularnie serwisowany. Pozwoli to na jego długą żywotność i satysfakcję z użytkowania. Dbanie o nasz kocioł sprawi, że posłuży on na długie lata, stanowiąc dobrą inwestycję. Komfort korzystania z naszego mieszkania lub domu wymaga, byśmy korzystali z najlepszych rozwiązań!