Czym kierować się przy wyborze krat stalowych do przedsiębiorstwa?

Producenci bram i zabezpieczeń antywłamaniowych bezustannie powiększają ilość produktów, aby dopasować się do potrzeb każdego klienta. Na rynku można znaleźć wiele bram czy krat dopasowanych do konkretnych przedsiębiorstw i określonego zastosowania czy wymiarów obiektu, do którego ma zostać zamontowana. Montaże takich bram wykonywane są w różny sposób i głównie zależy to od ich przeznaczenia.

Kraty stalowe to dobre zabezpieczenie?

białe roletyWybierając kratę rolowaną najważniejszym czynnikiem, który decyduje o jej rodzaju jest miejsce, w którym ma zostać zainstalowana. Dokonując wyboru warto wziąć pod uwagę bezpieczeństwo użytkowania oraz to czy jest ona łatwa w obsłudze. Wiele krat działa dzięki napędowi elektrycznemu, uruchamianego na przyciski lub pilota. Ponadto należy wziąć pod uwagę częstotliwość pracy oraz jej tryb. Dzięki określeniu takich danych można dopasować system wytrzymały nawet na bardzo dużą eksploatację. Z eksploatacją wiąże się również konserwacja, dlatego należy określić jej zakres i częstotliwość. Kraty stalowe rolowane dla firm i przedsiębiorstw muszą być bardzo wytrzymałe, dlatego istotna jest ich konstrukcja. Na rynku można znaleźć takie, których pancerz waży nawet 100 kilogramów! Są one w pełni odporne na trudne warunki atmosferyczne, takie jak silne podmuchy wiatru czy przeciągi, często występujące w magazynach czy halach przemysłowych.

roletyPrzykładem odpowiedniego systemu zamykania dla przedsiębiorstw i firm jest taka, która nie wystaje poza front budynku oraz otwiera się ku górze, co zapewnia możliwość wykorzystania wolnego obszaru pozostawionego pod bramą. Ponadto jest to odpowiednie zabezpieczenie dla przechodzących, ponieważ nie ma możliwości uderzenia przez osoby przechodzące. Ponadto ważne jest, aby montaż był łatwy i dopasowany do każdego obiektu – zarówno do pochyłych budynków, jak i do elewacji. Karata stalowa powinna być tak zrobiona, aby wytrzymywała co najmniej kilkadziesiąt cykli otwierania i zamykania podczas jednego dnia. Istotną kwestią może być również jej kultura pracy, czyli poziom hałasu, jaki generuje. Wynika on z tempa otwierania — wolnego lub szybkiego. Estetyka i elegancja to bardzo istotna kwestia przy wyborze odpowiedniej bramy czy kraty do hali lub magazynu, jednak ważniejszymi kwestiami jest ich konstrukcja, a więc z czego są wykonane i jak pracują.

Kraty powinny się łagodnie zamykać i otwierać, dzięki czemu pracują cicho podnosząc komfort użytkowania. Funkcjonalność oraz łatwość obsługi to czynniki, które są bardzo ważne dla wielu osób, w szczególności dla przedsiębiorców. W firmach zdarza się, że nawet kilkanaście osób otwiera lub zmyka bramę, dlatego fakt, że jest łatwa w obsłudze jest zdecydowanie zaletą.