Czy każdy może zostać pisarzem?

Często zdarza się, że osoby, które lubią czytać książki i robią to nałogowo, zastanawiają się nad tym, czy same byłyby w stanie napisać powieść. Zazwyczaj jednak jest to słomiany zapał. Po kilku stronach, czasami niezbyt udanych, entuzjazm opada, zaczyna nam wydawać się, że nie posiadamy odpowiednich umiejętności aby doprowadzić swoje dzieło do końca.

Gabinet we własnym domu

polecany producent mebli gabinetowychPotem dochodzi brak czasu – okazuje się, że jest wiele innych rzeczy, które musimy koniecznie, teraz, właśnie teraz, zrobić! I tak nasza książka wciąż pozostaje jedynie w naszej wyobraźni. Czy tak musi być? Czy trzeba być wybrańcem losu, aby zostać pisarzem? Psychologowie i specjaliści od rozwoju osobistego mówią, że nie! Po prostu, aby odnieść sukces, konieczne jest wyrobienie w sobie nawyku regularnego, codziennego pisania! Z czasem wejdzie nam to w krew i stanie się prawdziwą przyjemnością. Jednak nasze dotychczasowe próby wyrobienia nawyku skończyły się fiaskiem – jak temu zapobiec? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o stworzenie w swoim domu przestrzeni, która będzie służyć nam jedynie do pisania! W ten sposób już wchodząc do takiego pomieszczenia, nasz mózg będzie kojarzył je z kreatywnością i koniecznością pracy, i już sam wygląd wnętrza będzie nas odpowiednio stymulował. Jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym, wówczas sprawa jest prosta. Jedno z mniejszych pomieszczeń przeznaczamy na nasz własny gabinecik.

polecany producent mebli gabinetowychNajlepiej jest ograniczyć w nim wyposażenie do minimum, aby żadne niepotrzebne czynniki nie rozpraszały nas przy twórczej pracy. Polecany producent mebli gabinetowych proponuje na przykład duże, drewniane biurko z dwoma szufladami. Na dużym, pustym blacie nie powinno znajdować się nic poza naszym komputerem (chyba że jesteśmy tradycjonalistami – wówczas zamiast komputera będziemy korzystać z papieru i długopisu). W ten sposób żadne drobiazgi nie będą nas rozpraszać. Jeśli potrzebujemy jakichś rzeczy na miejscu – chowajmy je do szuflad. Zadbajmy o czystą, przestronną przestrzeń. Oprócz biurka konieczny będzie zakup ergonomicznego, wygodnego fotela. Chociaż na początku na pisanie przeznaczymy pewnie jedynie kilkanaście minut, może kwadrans, to w końcu czas ten znacznie się wydłuży i nim się spostrzeżemy, okaże się, że upłynęła już godzina albo i dwie intensywnej pracy!

Dlatego tak ważny jest ergonomiczny fotel, dzięki któremu unikniemy bólu kręgosłupa nawet mimo kilku godzin siedzenia. Z pewnością wśród ofert producentów znajdziemy takie biurko i fotel do gabinetu, które doskonale będą spełniać nasze oczekiwania.