Co warto wiedzieć o granitowych zlewozmywakach?

Zakup odpowiednich produktów do kuchni bywa bardzo problematyczny. W tym pomieszczeniu panuje wyższa temperatura i wilgotność niż w innych pokojach, a wiele materiałów jest wrażliwych na ciepło i wilgoć. Drewno może butwieć, plastik się stopić, a metal zardzewieć. Dodatkowo w kuchni łatwo o zarysowania, uderzenia, więc materiały delikatne takie jak szkło nie są polecane.

Zlewy w jasnym odcieniu

zlewozmywak granitowy białyCo zatem warto wybrać? Na pewno kamień w kuchni to sprawdzona opcja, szczególnie jeśli jest to granit. Dzięki swoim niesamowitym właściwością świetnie ten kamień sprawdza się w produkcji zlewozmywaków. To one muszą być najbardziej odporną rzeczą w kuchni. Stale mają kontakt z zabrudzeniami, ciepłą i zimną wodą, muszą być odporne na różnorodne uszkodzenia. Zlewozmywaki granitowe białe, czy czarne wyglądają w kuchni niezwykle estetycznie, co jest ich dodatkową zaletą. Jednak to przede wszystkim praktyczność i wygoda stosowania są najważniejszymi czynnikami dla których to właśnie zlewy z granitu tak świetnie się sprzedają. Granit to najmocniejszy używany w domu kamień. Możemy o niego uderzać tłuczkiem do mięsa, ciąć nożem, czy stawiać ciężkie garnki, a nie będzie widać na nim żadnego śladu użytkowania. Granit jest także odporny na uszkodzenia chemiczne, to znaczy na działanie płynu do naczyń, czy środków czyszczących.

zlewozmywak granitowy białyPrzy codziennym sprzątaniu wystarczy taki zlew myć wodą z uniwersalnym płynem czyszczącym, nie żrącym i bez ściernych drobinek. Także kwasy zawarte w pożywieniu np. kwasek cytrynowy nie wejdą w strukturę kamienia, jak to ma miejsce przy marmurze. Nie będzie odbarwiania się ani nie dających się usunąć plam. Granit jako że nie jest porowaty to nie wnikają w niego bakterie. Wysoka temperatura i wilgoć sprzyjają pojawianiu się drobnoustrojów, jednak nie będą się one osadzać na zlewozmywaku granitowy. Bez problemu możemy także zmieniać wodę z wrzącej na lodowatą, bez obaw o szok termiczny czy odkształcanie się granitu. Co jeszcze warto wiedzieć o zlewozmywakach granitowych? Dostępne są one w licznych kolorach, zarówno jasnych, jak i ciemnych, co pozwala na ich dobór do wystroju kuchni.

Gładka, lśniąca powierzchnia wygląda bardzo elegancko i estetycznie, więc nadaje się do nowoczesnych kuchni, jak również wszędzie tam, gdzie klient chce mieć gwarancję zakupu najładniejszego zlewu. Należy wspomnieć, że granitowe zlewy kosztują więcej niż standardowe, ale ich trwałość jest też o wiele większa, jest to zatem udana inwestycja do kuchni, szczególnie że wielu producentów daje wieloletnie gwarancje na swoje produkty.