Centra handlowe i bramy przeciwpożarowe

Od kilkudziesięciu lat powstaje coraz większa ilość centrów handlowych, które w Polsce nie wiedzieć czemu są nazywane galeriami. W takich centrach handlowych można znaleźć na prawdę dużą ilość różnych sklepów i butików. Wejście do takiego sklepu jednak już nie wygląda, tak samo jak do sklepu na ulicy.

Bramy przeciwpożarowe mogą być stosowane

bramy przeciwpożaroweDo takich sklepików w centrum handlowym nie ma drzwi wejściowych, jest po prostu duża przestrzeń, przez którą można wejść. Jednak rodzi się pytanie, czym jak nie drzwiami zamknąć sklep, przecież po zamknięciu każdy lokal musi być jakoś zamykany. A przecież w centrum nie widać, żadnych tradycyjnych drzwi do takich sklepów. Bo czy sklepy mogą być zamykane takim tworem, jakim są bramy przemysłowe, czy też bramy szybkobieżne. Chyba nie. Czasem można zastosować bramy przeciwpożarowe. Jednak także to nie jest to. W przypadku sklepów w centrum handlowym są one zamykane przy pomocy specjalnych rolet, czasem to są kraty rolowane. Przez te kraty rolowane, jest widać wnętrze sklepiku jednak w żadne sposób nie można się do niego do środka dostać. Także te sklepy zamykane są przy pomocy rolet, przez te rolety już nic nie jest widać, a działają one podobnie jak karty rolowane, czy też bramy szybkobieżne, czyli są opuszczane z góry na dół, a następnie zamykane przy pomocy zamka na klucz. Poza tym w takim wejściu do sklepu w centrum handlowym można znaleźć bramki, które służą temu, aby nic ze sklepu nie wynieść przez te szerokie drzwi. Niektóre takie bramki, także posiadają licznik, który zlicza osoby, które w danym dniu odwiedziły sklep.
Sklepy w centrach handlowych są zamykane przy pomocy specjalnych rolet lub też krat rolowanych. Tylko nieliczne takie sklepy mają tradycyjne drzwi, większość posiada o wiele szersze wejścia, które posiadają bramki wykrywające wynoszone ze sklepu produkty bez zapłaty.