Budowa ścianki działowej z profili aluminiowych

Jak buduje się dom, to główną konstrukcją nośną całego obiektu są ściany nośne. Jednak ściany w domu także wykonuje się po to, aby odgrodzić dwa pomieszczenia od siebie. W tym przypadku mowa jest o ściankach działowych. Ich grubość jest różna, ale najczęściej mieści się pomiędzy sześcioma centymetrami a piętnastoma. Zależy to od użytych materiałów, jak i od tego, jakie pomieszczenia ma taka ścianka odgradzać.

Profile aluminiowe idealne na ścianki działowe

profile aluminioweTakie ścianki działowe mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak najczęściej są to cegły, a gdy konstrukcja takich ścian nie może być za ciężka, to wykonuje się ją z profili aluminiowych. Takie ścianki wykonuje się bardzo szybko oraz sprawnie. Ściankę działową zawsze wykonuje się w miejscu, który został wskazany na projekcie domu. W pierwszej kolejności zawsze wykonuje się specjalny stelaż. W tym celu użyć należy specjalny profil aluminiowy. Takie solidne profile aluminiowe przeznaczone do wykonywania szkieletu ścian działowych mają najczęściej przekrój cenowy. Umożliwia on łatwy ze sobą montaż profili aluminiowych, jak i późniejsze wykonanie ścian. Takie wykonane z aluminium profile łączy się ze sobą szybko. Po wykonaniu całego szkieletu można, bardzo często izoluje się środek miedzy szkieletem. W tym celu dobrym rozwiązaniem jest wełna mineralna lub skalna, która w dobrym stopniu wygłuszy ściany. Następnie do wykonanego szkieletu z profili aluminiowych montuje się płyty kartonowo gipsowe. Ich montaż jest możliwy dzięki wkrętom, które bez problemu montuje się w szkielet. Po wykonaniu ścian, należy je wyrównać mieszanką gipsową. Wiadomo, pozostały wgłębienia po wkrętach, jak i na łączeniach płyt. Narożniki, aby dobrze wyglądały należy również wykończyć. W tym celu warto wykorzystać kątownik aluminiowy, który sprawi, że narożniki będą perfekcyjne. Na niego wystarczy nałożyć mieszankę gipsową i wyrównać pacą. W taki sposób powstaje ścianka działowa. Wiadomo potem jeszcze należy ja odpowiednio wykończyć. Na przykład przed malowaniem nałożyć farbę, która zagruntuje gips i płyty kartonowo gipsowe. Dzięki czemu farba będzie miała lepszą przyczepność i będzie wyglądała na ścianie jak nowa przez wiele lat. W przypadku tapetowania również warto użyć farby gruntowej.

Podsumowując, jak widać, wykonanie takiej ścianki działowej z profili aluminiowych nie jest wcale trudne. Jednak, jeśli ktoś nigdy nie remontował i nie ma o tym żadnego pojęcia, to lepiej jest skonsultować się z fachowcem lub po prostu go zatrudnić. Taka ścianka działowa będzie przecież służyła w domu przez lata, więc lepiej, aby była dobrze wykonana.